LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vetingu në polici/ Maji nxjerr në shesh pasuritë e fshehura të krerëve të policisë

30 Janar 2018, 21:55, Aktualitet CNA

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafa, është shprehur se muaji maj është muaji që do të nxjerrë në pah pasuritë e fshehura të drejtuesve dhe ish-drejtuesve të policisë.

I ftuar në emisionin ?Studio e Hapur? në News24, ka thënë se  maji do të zhveshë lakuriq pasuritë e tyre.

?Vetingu në polici është në proces ka filluar në janar dhe do të mbyllet në muajin maj. Pra në maj priten rezultatet e para të procesit që do të zhveshë lakuriq dhe do të identifikojë pasuritë e krerëve të uniformave blu.

Sikurse dhe gjyqtarët dhe Prokuorët sipas jo pak publikimeve mediatike dhe denoncimeve të bëra nga qytetarët një pjesë e mirë e drejtuesve dhe ish-drejtuesve të policisë së shtetit del se janë posedues të pasurive të pajustifikuara.

Apartamente, dyqane, makina luksoze, vila e llogari bankare e biznese të ndryshme janë një pjesë e aseteve të pasurive të përfolura dhe që pritet të verifikohen gjatë përiudhës janar-maj 2018?- u shpreh Fatmir Xhafa. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga