LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qytetarët kryqëzojnë Ramën: Leri pallavrat, llapaqenët që ushqehen...

30 Janar 2018, 19:45, Aktualitet CNA

Teksa është gjendur me qytetarët e Divjakës, kryeministri Edi Rama, në një postim në rrjetet sociale, ka shkruar se përkushtimi ndaj tokës është shembulli më i mirë i suksesit.

?Sot me fermerët e Divjakës, shembulli më i mirë i suksesit përmes përkushtimit ndaj tokës, për skemat e reja të mbështetjes së rritur për fshatin dhe prodhimet bujqësore që tanimë kërkojnë një qasje më të organizuar dhe më strategjike për të rritur eksportet dhe fuqinë e prodhimeve në treg.

Qeveria shqiptare subvencionon me 50% çdo fidan të mbjellë ndërkohë që këtë vit janë siguruar 2 herë më shumë fonde nga buxheti shtetit dhe një grant prej 94 milionë Euro nga fondet e IPARD për mbështetjen e prodhimeve në bujqësi ku prioritet do të ketë çertifikimi i standardeve të produkteve dhe forcimi i kapaciteteve për eksport?, shkrua Rama.

Ky publikim i Ramës, duket se ka irrituar së tepërmi qytetarët të cilët kanë shpërthyer në komente ndaj tij.

Dikush i ka quajtur këto publikime vetëm pallavara.

? Ore leri pallavrat po na thuaj sa metro katrore det i fale greqis…ose me saket shpjegohu shqiptarve cila eshet e verteta e marrveshejes me greqin.?

? Z.kryeminister jepu popllit tend shpjegim Sic po’ i japin politikanet grek popullit te tyre ..cfar ka ndodhur me detin e shqiperis!?? Cfar keni diskutuar?? MOS beni kinezin Duke MOS dhen shpjegime?.

Një tjetër komentues i ka kërkuar të jetë transparent në përkushtimin e qeverisë ndaj bujqëve.

? Edi Rama perkushtimin qe kane divjakasit ndaj tokes e dim shum mir po ju si Kryeminister cfare perkushtimi keni ndaj tyre, qe cdo vit iu ngel prodhimi i tokes pa shitur??

? K?ta jan? Shqiptar?t e v?rtet k?ta q? ulim kok?n dhe punojn? me ndershm?ri dhe jo llapaqenet qe ushqehen me dokrrat e kazanit dhe vetem qahen .Me krah te lehta te gjithe atyre qe merren me pune dhe ndershmeri cdo dite .?

?Ore nga ven kto suvensjonimet se ne spo marim gje ca mer njeri dhe tjert rrin shum mir thu ti po ajde mot thua ti kur vjen moti motin tjeter kto jan llafe per ti then?

? O z. Rama..po Hidhe njeher syt nga tregu i lushnjes.. Se e kan ne kontroll mafjozet.. Sikur me qen burg jo treg.. Asnje kontroll asnje standart.. Po hyre ne treg.. Nuk te lejojn te dalesh me qe andej.. Dhe sikur me te vdek nena.. Tregtaret ta marin mallin sa tju doj qefi si gangesterra.. Pik e zez..? /CNA.al

Lajmet e fundit nga