LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident me pasojë vdekje/ Arrestohet 49-vjeçari

30 Janar 2018, 18:48, Aktualitet CNA

Specialistët e Seksionit të Qarkullimit Rrugor në Komisariatin e Policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit me iniciale A.R, 49-vjeç  banues në fshatin Shushicë.

Burimet policore bëjnë me dije se arrestimi i tij, u bë pasi  në lagjen “Shënkoll” pranë Urës së Shkumbinit Elbasan,  duke drejtuar  mjetin tip ?Ford?, me targa AA 085 IM, 49-vjeçari ka aksidentuar shtetasin me iniciale E.M., 70-vjeç banues në fshatin Hajdaran i  cili  ishte duke udhëtuar me një biçikletë.

I aksidentuari është dërguar menjëherë në Spitalin e Traumës në Tiranë, prej nga ka gjetur dhe vdekjen.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Shkelja e Rregullave të Qarkullimit Rrugor”. /CNA.al

Lajmet e fundit nga