LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Nuk diskutuam çështjen çame"/ Braçe: Nga grekët pëlqej vetëm...

30 Janar 2018, 17:13, Aktualitet CNA

Çështjen e bisedimeve me palën greke e ka komentuar dhe deputeti i PS-së, Erion Braçe, i ftuar në rubrikën “45 Minuta” në Report TV.

I pyetur nga gazetari Denis Minga se  ç’mendim kishte për deklaratën e Ministrisë së Jashtme greke, është shprehur se nga grekët  pëlqente veëm këngët dhe librat ndësa për të tjerat nuk është shprehur.

“Nga të gjitha llafet e grekëve më pëlqejnë vetëm këngët dhe librat, për të tjerat dua të pres përfundimet.  Duroni të ketë një marrëveshje të shkruar dhe më pas do të diskutojmë”,-u shpreh Braçe. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga