LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trendi më i ri i operacioneve plastike është për penisin dhe vaginën

30 Janar 2018, 16:30, Aktualitet CNA

Një trend i ri i operacioneve plastike është përhapur kohët e fundit dhe nuk ka lidhje me botokstin, por me zbardhimin e organit gjenital.

Këtë procedurë të pazakontë fillimisht e ka praktikuar një spital në Tajlandë, për zbardhimin e penisit, për 550 euro dhe ka rezultuar mjaft popullor.

Por më pas kjo ndërhyrje u bë e disponueshme edhe për femrat.

Shërbimi për momentin ofrohet në një spital në Filipine nga kirurgë kozmetikë. Procedura bëhet me lazer dhe premton zbardhimin e lëkurës në zonat intime për tre seanca. Përveç kësaj, ka edhe benefite të tjera nga trajtimi.

?Procedura do të ngushtojë, pastrojë dhe relaksojë zonën?, thonë kirurgët. Nga secila seancë është nevoja e 3-4 ditëve rikuperim.

Ndërhyrja kryhet me anestezi lokale dhe nuk është e dhimbshme. Për femrat ndërhyrja kushton 800 euro.

Zbardhimi i penisit u prezantua vitin që shkoi dhe mbi 100 meshkuj në muaj e bëjnë këtë ndërhyrje. Për ta janë të nevojshme pesë seanca./CNA

Lajmet e fundit nga