LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bisedimet Bushati-Kotzias/ Doda: Kërkojmë transparencë

30 Janar 2018, 16:10, Aktualitet CNA

Sekretarja e Përgjithshme e PDIU-së, Mesila Dode, e ftuar në studion e lajmeve në Fax news, teksa ka komentuar bisedimet e ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias me homologun e tij shqiptar, Ditmir Bushati, është shprehur se bisedimet midis dy vendeve duhet të bëhen në transprencë totale dhe jo që lajmet të bëhen publike nga Ministritë e Jashtme.

“Kjo është një çështje që kërkon transparencë polititke dhe sa i përket çështjes çame duhet të ulemi në një tryezë dhe të bisedojmë. Sepse ne jemi në situatën që i marrim vesh lajmet nga Ministria e Jashtme. /CNA.al

Lajmet e fundit nga