LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekstradimi i Nazer Seitit në Itali/ Berisha: Ministrja e Drejtësisë duhet arrestuar

30 Janar 2018, 18:58, Aktualitet CNA

Partia Demoktarike, ka bërë pasditen e sotme, mbledhjen e parë të grupit parlamentar pas protestës së mbajtur nga opozita të shtunën e 27 janarit.

Pjesë e mbledhjes kanë qenë kryetari Lulzim Basha, ish-kryeministri Sali Berisha dhe deputetë të tjerë të partisë.

Basha i ka bërë thirrje deputetëve të vijojnë me të njejtën frymë dhe të mos ndalen para qeverisë së drogës dhe krimit, ndërsa gazetarja e News24, Elda Menga, ka raportuar se ish-kryeministri Berisha, teksa ka folur për ekstradimin e Nazer Seitajt, financierit të Habilajve, në Itali, ka deklaruar se ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, duhet arrestuar për këtë akt.

?Ministrja e Drejtësisë me ekstradimin që ka bërë duhet arrestuar në flagrancë?, mësohet të ketë thënë ish-kryeministri Berisha.

Sakaq, gjatë kësaj mbledhje është diskutuar edhe për vijimësinë e reagimit opozitar pas protestës së 27 janarit, si dhe për dialogun me Greqinë. /CNA.al

Lajmet e fundit nga