LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

A e dini se kush është shenja më e bukur e horoskopit?

30 Janar 2018, 21:00, Aktualitet CNA

A keni pyetur ndonjëherë se cila është shenja më e bukur në horoskop, përkatësisht cilët njerëz nga harta e zodiakut janë më të bukurit?Me siguri pyetjen e keni konsideruar të pakuptimtë, mirëpo dikush e ka bërë analizën dhe ka arritur këto rezultate.

Shenja më e bukur është Peshorja.Falë ndikimit të Venerës, Peshoret kanë fizionomi më të bukura, fytyra u është ovale,  e drejtë dhe joshëse, ndërkaq hunda e shkurtër dhe e lëmuar.

Buzët i kanë të plota, joshëse dhe me nuanca të errëta. Sytë i kanë shpesh shumë joshës e kureshtarë, sfidues, dhe enigmatikë.

Peshoret në të shumtën e rasteve kanë trup të harmonishëm, në rini shumë proporcionale, ndërkaq në vitet e mëvonshme kërdhokulla dhe ijë potencialisht të mëdha.

Edhe në shikim, edhe në prekje flokët rrezatojnë ngrohtësi dhe butësi.

Peshorja kujdeset për rregull dhe elegancë, duke u përpjekur që të lërë përshtypje të mirë në çdo rast.

Trupi i Peshoreve të këtilla është më me shumë muskuj dhe i madh, gjë që shpreh ambiciet e tyre luftarake./CNA.al

Lajmet e fundit nga