LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basir Çollaku: Çështja e Seitajt, e blerë me para të madhe

30 Janar 2018, 20:49, Aktualitet CNA

Gazetari Basri Çollaku i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, ku trajtohet tema ?Prokurorja e Përkohshme dhe dosjet e përhershme?, është shprehur se të paktën 4 zyrtarë duhet të ishin në burg për ekstradimin e Nazer Seitajt.

Çollaku ka thënë se kjo është një çështje e blerë me para të mëdha.

?Sot të paktën 4 vetë duhet të ishin në burg. Ka dy njoftime. Policia e Shtetit 20 tetor 2017. Kjo është një çështje e blerë me para të madhe. Më datë 20-22, Nezar Seitaj është mbajtur në Vlorë nga Guardia di Financa për ta deportuar në Itali dhe të mos merrej vesh.

Drejtësia jonë me datë 24 vendim gjykate, thuhet që Nezar Seitaj është arrestuar më datë 20 tetor nga Policia në Tiranë. Policie e Shtetit e arreston në Vlorë, gjykata e arreston në Tiranë.

Gjykata e Shkallës së Parë thotë se nuk ka ndalim të ekstradimit?- deklaroi Basir Çollaku. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga