LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ish-kryeministri grek: Greqia duhet të ketë komunikim të mirë me fqinjët nëse...

30 Janar 2018, 19:57, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri grek, Kostas Simitis, në një deklaratë për mediet greke, është shprehur se parakusht për prosperitetin e Greqisë është ngritja e një komunikimi të mirë me fqinjët.

“Një parakusht për prosperitet në Greqi është komunikimi i tij i mirë me fqinjët në Ballkan, kështu që historia thotë se interesi kombëtar kërkon një zgjidhje për problemin e pazgjidhur që peshon marrëdhëniet tona me IRJM”, tha ish-kryeministri Kostas Simitis.

Ish-kryeministri shton: “Konjuktura hap shansin e suksesit, nëse ka një negocim serioz dhe të përgjegjshëm, bazuar në marrëveshjen e përkohshme”.

Ndërsa në vijim, Simitis shprehet: “Ne duhet të kundërshtojmë vullnetin politik, përgjegjësinë dhe patriotizmin e ndërgjegjshëm në nacional-socializëm”. /CNA.al

Lajmet e fundit nga