LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

TIA gëzohet për ndërtimin  e Aeroportit të Vlorës/ Reagon ish-deputeti i PD-së

30 Janar 2018, 20:13, Aktualitet CNA

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu, në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se TIA (Tirana International Airport) është gëzuar dhe i ka uruar suksese zhvillimeve të punimeve në aeroportin e Vlorës.

Edhe pse kjo është jashtë llogjike, pasi rrallë herë qëllon që një kundërshtar të gëzohet për rivalët e tij, Shehu ka renditur disa arsye pse kjo ndodh me TIA-n.

Postimi i plotë:

Lajmi i fundit eshte se edhe koncesionari i Aeroportit te Rinasit qenka gezuar per ndertimin e Aeroportit te Vlores dhe i ka uruar atij suksese. Ky koncesionar, ndonese eshte Kinez i regjistruar ne parajsat fiskale, vazhdon te mbaje emrin e bukur “Tirana Airport Partners” (TIA) qe i kishin vene Gjermanet te cilet i perzuri Rama. Shume media e kane postuar lajmin e gezimit te TIA me nentekstin se “Si eshte e mundur” qe nje kompani te gezohet qe do te kete rival. Per kete arsye po ju sqaroj se per TIA-n e kinezeve ky eshte nje gezim i madh, sepse:

Atehere pse te mos gezohet TIA per fillimin e Aeroportit te Vlores? /CNA.al

Lajmet e fundit nga