LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Së shpejti shqiptarët pa patenta ndërkombëtare në Greqi

30 Janar 2018, 21:22, Aktualitet CNA

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, është i ftuar në studion e emisionit “Opinion” ku po flet rreth temës “Pikëpyetjet e negociatave Shqipëri-Greqi”.

Ministri Bushati dha lajmin e mirë, se të gjithë qytetarët shqiptarë, shumë shpejt do të lëvizin me makinë në Greqi, pa pasur nevojë për një patentë ndërkombëtare. Ai u shpreh se kjo ka qenë një ndër pikat e diskutimit mes tij dhe homologut grek Nikos Kotzias. /CNA.al

Lajmet e fundit nga