LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kufiri detar/ Fabian Topallaj: Rama po bën pazar me territorin

30 Janar 2018, 22:04, Aktualitet CNA

?Kufiri detar është çështje teknike, politikanët nuk kanë fare të drejtë ta diskutojnë, nëse ajo është diskutuar në nivel politik është një skandal?, kështu është shprehur këshilltari i Partisë Demokratike, në Këshillin Bashkiak Tiranë, Fabian Topallaj, në një intervistë të dhënë për Syri.net.

Më tej Topallaj thotë se Rama e  ka kthyer vendin në për forcimin e pushtetit të tij personal.

?Fakti që është diskutuar është skandal dhe tregon se Rama e ka kthyer edhe territorin e vendit në pazar Politikanë si Edi Rama do të vinte dita që të abuzonin me territorin e vendit për hir të pushtetit.

Rama mori flamurin e atdhetarit të madh 5 apo 6 vjet përpara, duke ngritur një aksion të tërë politik, duke akuzuar qeverinë e asaj kohe se shiti detin, ndërkohë që sot ka nisur ministrin e Jashtëm për të ndarë territorin e Shqipërisë, sikur ta ketë feudin e vet apo të babait të tij?, tha Fabian Topollaj. /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga