LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Agron Llakaj rrëfen “hallin” e tij: Prej kohësh laj borxhet e banorëve të Memaliaj

30 Janar 2018, 21:59, Aktualitet CNA

Janë të shumtë personazhet e showbiz-it, të cilët zgjedhin të ndihmojnë familjet në nevojë pa bërë publike bamirësitë e tyre.

I tillë është edhe rasti i aktorit të humorit Agron Llakaj, i cili çdo fundvit shkon në vendlindjen e tij Memaliaj, dhe paguan borxhet e banorëve atje.

Ky informacion është bërë i ditur sot në emisionin radiofonik ?Chaud Patate?.

Llakaj ka rrëfyer i prekur në një nga intervistat e tij se është shumë i lidhur me vendlindjen dhe sa herë që rikthehet ndihet nostalgjik.

Sipas revistës ?Who?, pjesë e kauzës së tij të bamirësisë herë pas here bëhet miku dhe ish-portieri i Kombëtares së futbollit, Foto Strakosha, i cili gjithashtu ka lindur në këtë qytet. /TemA

Lajmet e fundit nga