LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

5 të famshëm që nuk shpenzojnë para për veten e tyre

15 Gusht 2017, 22:00, Aktualitet CNA

 

Jennifer Lawrence

Ajo e dashuron makinën e saj të vjetër-Volkswagen Eos, dhe gjithmonë shikon nëpër dyqane për pajisjet më të mira për makinën e saj. Gjithashtu aktorja bukuroshe dhuron para për bamirësi në spitale të ndryshme të vendit.

Keanu Reeves

Ai nuk ka pasur kurrë roje sigurimi dhe preferon të udhëtojë me transportin publik. Ai dha 90% të rrogës së tij punonjësve që rrinë prapa skenave të filmave  në Matrix.

Kate Middleton

Ajo shpesh vesh të njëjtat fustane për raste të ndryshme, gjë që është e pazakontë për pjesëtarët e familjes mbretërore. Projekti i saj më i ri i bamirësisë quhet Heads Together.

Leonardo Di Caprio

Ai nuk preferon të udhëtojë me avion privat.

Ai ka themeluar një fond bamirësie më 1998 e quajtur Fondacioni Leonardo Di Caprio.

Reese Witherspoon

Aktorja shpenzon me kujdes dhe preferon të ruajë paratë sesa ti shpenzojë ato.

Ajo gjithashtu merr pjesë në fushatat e bamirësisë që zhvillohen për fëmijët në USA dhe Kanada./CityNews

 

 

 

Lajmet e fundit nga