LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shokon doktori/ Mos konsumoni mish derri sepse....!

15 Gusht 2017, 19:35, Aktualitet CNA

Një studim i fundit i bërë nga doktor Nezar Dakir i tregon të gjithë njerëzve arsyet se pse nuk duhet të konsumojnë mishin e derrit.

Sipas doktorit, derri është një kafshë që han çdo gjë, duke përfshirë këtu mbeturinat dhe plehrat, si edhe kafshon me dhëmbët e tij minjtë.

Gjithashtu ai ka shtuar se brenda organizmit të derrit gjenden 450 sëmundje, ndër të cilat 12 janë ngjitëse. Për më tepër, dhjami i tij shkakton kancerin e zorrës së trashë rektumin, prostaten apo kancerin në gji, shkruan Lexo.al.

Në rast se ju do të konsumoni mish derri, ashtu siç edhe shkenca e këshillon, atëherë do të përballeni me obezitetin, zgjebën, alergjitë e ndryshme apo edhe ulcerat e stomakut.

 

Lajmet e fundit nga