LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ministrat teknikë të Bashës/ ‘Shpërthen’ gazetari: Të largohen, po e bëjnë PD qesharake

15 Gusht 2017, 19:18, Aktualitet CNA

Pas kërkesës së çuditshme të ministres teknike Mirela Karabina, e cila shkruante se ajo duhej të akomodohej në një hotel me pesë yje, ka reaguar edhe gazetari Klodian Tomorri.

Nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale, Tomorri shkruan se ministrat e PD, të cilët janë pa mandat politik, por edhe moral, sa vijnë e po bëhen edhe më qesharak.

Ai shprehet se ministra të tillë po e bëjnë qesharake edhe Partinë Demokratike që i ka përzgjedhur ato.

Tomori vë theksin se këta ministra duhet të largohen nga qeveria, pasi detyra e tyre e vetme ishte mbarëvajtja e procesit zgjedhor, e jo të provojnë resortet e Europës.

?Ministrat teknike te Partise Demokratike jane bere qesharake ne cdo sens qe ka vlere. Cdo sekonde me teper qe ata qendrojne ne detyre e ben edhe Partine Demokratike qesharake. Sot mediat kane botuar nje shkrese zyrtare ku nje nga ministrat teknik ankohet se pse nuk e akomoduan ne hotel me 5 yje. Ky eshte turp. A thua se keta u emeruan aty per te provuar resortet e Europes. Te kater ministrat e PD jane njerez pa mandat jo vetem politik por edhe moral. Detyra e tyre e vetme ishte te ndihmonin ne mbarevajtjen e procesit zgjedhor. Pushteti pa vote eshte sakaq pervers. Nese i shton dhe keto kerkesat per jastek me pupla apo darka me sushi behet qesharak?, shkruan Tomorri./CityNews

Lajmet e fundit nga