LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Shpërthen” Julian Deda/E keni ndarë mendjen t’i bëni m**** këtij vendi!

15 Gusht 2017, 10:18, Aktualitet CNA

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Julian Deda, ka komentuar situatën mjaft kaotike të krijuar nga trafiku.

Në rrjetet sociale, Deda përmend disa nga problemet kryesore të sezonit veror, duke u ndalur te trafiku, mbytjet e shumta në det, çmimiet stratosferike, mungesën e dritave, të ujit, sherret, e shumë të tjera.

Më tej, ai shton i revoltuar se shteti e ka ndarë mendjen t?i bëjë mu*** këtij vendi, siç ja bëri në Ksamil.

?Trafik ne llogara, trafik ne lungomare, kaos ne Durres, me zor shkon deri ne Gji te Lalezit, rruga e Lezhes dhe e Shkodres ta plas buzen, njerezit mbyten per shkak te mungeses se kushteve te sigurise, çmimet ne stratosfere, pa drita, pa uje, pluhur, djerse, nerva, sherre, shamata..etj etj, keto jane lajmet e tre diteve te fundit persa i perket turizmit tone bregdetar.
Mos beni gabim t’i kerkoni shtetit permiresimin e situates, sepse shteti e ka ndare mendjen ti beje mutin ketij vendi, po po tekstualisht tamam ashtu siç ja beri ne Ksamil. Keshtu qe filloni e kujdesuni vete per gjerat e tuaja, rregullojini vete me sa te mundesi.
P.s. E tha lideri galaktit: “Ma jepni mua tepsine, t’ju rregulloj Shqiperine”. Ehhh….harrojme shpejt ne po he?, shkruan Deda./CityNews

Lajmet e fundit nga