Rama fyen artistin Bujar Kapexhiu/Më dhimbset, mendja bën të vetën!

12 Prill 2017, 17:13, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama vijon përplasjet me komentuesit në rrjetet sociale. Njëri prej tyre e ka pyetur kryeministrin për karikaturat e artistit Bujar Kapexhiu.

Por, reagimi i Ramës ka lënë shumë për të dëshiruar, teksa ka thumbuar karikaturistin Kapexhiu, duke thënë se e ka mik, por mendja bën të vetën.

Replikat:

Komentuesi: Pershendetje i Nderuar Z.Kryeminister??
A eshte e mundur t kontaktoj pak me ju sepse kam kaq koh qe mundohem por spo e gjej nje zgjidhje..
Ju lutem te me jepni nje pergjigje?
Ju Faleminderit
Edi Rama: [email protected]
Komentuesi: Tregojani pak dhe njéfar artisti Bijar Kapexhiut , se dhe ai ka filluar dhe kritikon sukset e PS ésht bér njésh me ata té çadrés
Edi Rama: Bujari ne cader ka qene qekur ishim bashke ne Akademine e Arteve, e bene edhe rektor, e kam mik me dhimbset, po s?ke c?i ben nganjehere, mendja mendje eshte? Prite kur te thote qe ne cader kam qene edhe une, po ne fakt jo, une ika nga sheshi i revolucionit demokratik qekur pashe Saliun qe erdhi me cadren e te ndjerit shokut te tij Ramiz, per te uzurpuar Partine Demokratike??
Komentuesi: He pra,pak seriozitet se ngele gjithe diten tek juventusi.
Edi Rama: Mentor Juventusi ishte dje po do jesh aq i tronditur nga rezultati mbreme sa s?do kesh vene gjume ne sy e te duket e njejta dite?/CityNews

Lajmet e fundit nga