“Çmenden” pleqtë në Shkodër/Kthejnë banesën në “strofull” prostitucioni, por …!

12 Prill 2017, 17:08, Aktualitet CNA

Një grup i shfrytëzimi të prostitucionit është shkatërruar sot në qytetin e Shkodrës.

Burime zyrtare të policisë bëjnë me dije në pranga kanë rënë Liza Bela (Chiaravalle), 67 vjeçe, banuese në lagjen Mar Lula Shkodër, e dyshuar se ka kryer veprat penale të ?Shfrytëzimit të prostitucionit? dhe ?Mbajtjes se ambienteve për prostitucion?, si dhe Halil Bajraktari, 56 vjeç.

Po ashtu nisi procedimi penal në gjendje të lirë ndaj shtetases F.M., vjeç 41 vjeçe, e dyshuar se ka kryer veprën penale të ?Ushtrimit të prostitucionit?.

Mësohet se 67-vjeçarja kishte kthyer banesën e saj në një bazë prostitucioni, ndërsa aktiviteti i paligjshëm zhvillohej në lagjen ?Mar Lula?./CityNews

Lajmet e fundit nga