LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rusët do të mund të blejnë versionin e ri të iPhone

9 Shtator 2022, 19:40, Tech CNA
Rusët do të mund të blejnë versionin e ri të iPhone
Foto ilustruese

Rusët do të kenë mundësinë të blejnë Apple iPhone 14,pavarësisht se kompania amerikane e teknologjisë është larguar nga vendi , tha një zyrtar i lartë qeveritar për agjencinë e lajmeve RIA Novosti.

Kjo do të ndodhë falë skemës së importit paralel të Moskës.

I pyetur nëse iPhone i ri, i prezantuar nga Apple të mërkurën, do të importohet sipas skemës, Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Denis Manturov tha: "Pse jo? Nëse konsumatorët duan të blejnë këta telefona, po. Do të ketë mundësi. "

Apple ndaloi shitjet e produkteve të reja në Rusi në mars, një javë pasi Rusia pushtoi Ukrainën, megjithëse iPhone, MacBook dhe mallra të tjera të Apple kanë mbetur të disponueshme në dyqanet ruse pasi shitësit me pakicë shesin stokun e tyre të mbetur të modeleve të vjetra dhe marrin pajisjet e sapo lëshuara përmes skema e importit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga