LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pamje në madhësinë e një ekrani televizori/ Lenovo tregon veçorinë e syzeve inteligjente

4 Shtator 2022, 14:36, Tech CNA
Pamje në madhësinë e një ekrani televizori/ Lenovo tregon
Foto ilustruese

Syzet e reja të Lenovo mund të lidhen me një kompjuter apo lap top,  për t'u dhënë përdoruesve më shumë privatësi kur ata janë duke punuar ose duke parë filma.

I zbuluar në IFA në Berlin këtë javë, Lenovo Glasses T1 lidhet me një laptop, smartphone ose tablet përmes një lidhjeje USB-C.

Më pas ata tregojnë përmbajtjen nga pajisja në dy ekrane OLED, një në secilën lente para syve, duke ofruar një ekran.

Lenovo Glasses T1 do t'u japë përdoruesve përshtypjen se po shohin përmbajtje në një ekran shumë më të madh se ai në pajisjen e tyre fizike.

Ata paraqesin një ekran kompjuterik virtual që duket i madh, por brenda kufijve të një palë syze me madhësi xhepi.

Syzet kanë gjithashtu altoparlantë të integruar hi-fi pranë veshëve, në mënyrë që përdoruesit të mund të dëgjojnë, si dhe të shohin përmbajtjen dhe të shijojnë një film në Netflix, për shembull.

Lenovo pretendon se syzet do t'u përshtaten profesionistëve që priren të punojnë në dokumente private 'kritike për biznesin' në një PC në hapësira publike./ CNA.al

Lajmet e fundit nga