LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gati opsioni i ri/ "Twitter" jep lajmin e shumëpritur për përdoruesit

3 Shtator 2022, 16:16, Tech CNA
Gati opsioni i ri/ "Twitter" jep lajmin e shumëpritur për
Foto ilustruese

"Twitter" më në fund po u jep përdoruesve të tij funksionin e ri që ata kanë kërkuar më së shumti, opsionin e redaktimit të statuseve.

"Nëse shihni një "Tweet" të redaktuar, kjo është për shkak se ne po testojmë butonin e redaktimit," shkroi kompania në "Twitter".

Aktualisht është duke e testuar funksionin dhe do ta shpërndajë atë në javët e ardhshme për abonentët e "Twitter Blue", i cili kushton 4,99 dollarë në muaj.

"Tweet-et" do të jenë të disponueshme për t'u modifikuar disa herë brenda 30 minutave pas postimit.

"Twitter Blue" aktualisht është i disponueshëm në SHBA, Kanada, Australi dhe Zelandën e Re, por testet fillestare do të kufizohen vetëm në një vend.

"Tweet-et" e redaktuara do të shfaqen me një ikonë, stampë kohore dhe lidhje me "Historinë e tyre të redaktimit" për të "mbrojtur integritetin e bisedës dhe për të krijuar një regjistrim publik të aksesueshëm të asaj që u tha," shkruan kompania në blog ./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga