LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nëna e miliarderit habit me deklaratën/ “Më duhet të fle në garazh kur…”

28 Gusht 2022, 11:55, Tech CNA
Nëna e miliarderit habit me deklaratën/ “Më duhet të
Elon Musk dhe nëna e tij

Elon Musk mund t'i ndërtojë lehtësisht nënës së tij të dashur dhomën e saj në SpaceX , por në vend të kësaj, ajo zgjedh të flejë në garazh.

Falë interesave të tij të ndryshme të biznesit si Tesla, SpaceX dhe Neuralink, Elon, 51 vjeç, është bërë njeriu më i pasur në botë me një pasuri marramendëse prej 257 miliardë dollarësh (219 miliardë paund).

Sipërmarrësi është shumë modest në asetet e tij materialiste, duke pretenduar më parë se jetonte në një pronë me qira prej 50,000 dollarësh pranë selisë së SpaceX.

Në maj 2020, Elon shkroi në "Twitter": "Po shes pothuajse të gjitha pasuritë fizike. Nuk do të zotërojë asnjë shtëpi.'

Duket se nëna e biznesmenit ndan natyrën e tij të kursyer pasi Maye Musk refuzon të kërkojë banesa luksoze kur ajo e viziton atë në bazën SpaceX në Boca Chica, Teksas.

“Më duhet të fle në garazh. Nuk mund të kesh një shtëpi të zbukuruar pranë një lokacioni rakete”, tha Maye, 74 vjeç, për The Sunday Times kur u pyet se si e kalon atë në atë zonë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga