LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-gruaja e Elon Musk shpërthen në kritika ndaj Zuckerberg

28 Gusht 2022, 11:50, Tech CNA
Ish-gruaja e Elon Musk shpërthen në kritika ndaj Zuckerberg
Foto ilustruese

Mark Zuckerberg është një nga gjigantët e teknologjisë,  i cili tashmë është duke drejtuar edhe Metaverse.

Por për ish-gruan e Elon Musk, këngëtaren Grimez avatari i ri i metaverse është arti i keq.

 “Nëse Zack po ‘mbikëqyr Metaverse’, atëherë ai ka vdekur dhe njerëzit që kujdesen për artin dhe kulturën, le të ndërtojnë diçka tjetër. Gjithashtu, ky është art i keq”, ka shkruar këngëtarja në "Twitter", nën avatarin e saj.

“Cilësia e këtij imazhi flet vetë se sa e pamjaftueshme është të krijosh një realitet alternativ. Fjalë për fjalë edhe lojërat indie duken më mirë”, shtoi ajo./ CNA.al

Ish-gruaja e Elon Musk shpërthen në kritika ndaj Zuckerberg

Lajmet e fundit nga