LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Legjenda NOKIA rikthehet për të konkurruar gjigantët e teknologjisë/ Lançon në treg 3 telefonat inteligjentë

5 Shtator 2022, 10:48, Tech CNA

Legjenda NOKIA rikthehet për të konkurruar gjigantët e

HMD Global, kompania mëmë e Nokia-s, ka lançuar së fundmi tre telefona inteligjentë – Nokia G60 5G, Nokia C31 dhe Nokia X30 5G. Kompania planifikon të konkurrojë lojtarët dominues në treg si Samsung dhe Xiaomi me modelet e saj të reja 5G të ndërtuara me karakteristika të reja.

Megjithatë, Nokia po synon të lëvizë një hap përpara rivalëve të saj. Telefonat inteligjentë të rinj janë bërë nga materiale miqësore me mjedisin, të ricikluara dhe të qëndrueshme. Përveç kësaj, ato kanë në mendje qëndrueshmërinë dhe jetëgjatësinë duke ofruar një garanci 3-vjeçare dhe ofrojnë 3 përmirësime të sistemit operativ për përdorim më të gjatë të telefonave inteligjentë.

Trupi i Nokia X30 është bërë nga 100% alumin i ricikluar dhe 65% plastikë e ricikluar. Në mënyrë të ngjashme, Nokia G60G është bërë duke përdorur 60% plastikë të ricikluar.

Nokia X30 5G

Nokia X30 5G ofron gjithçka që i nevojitet një gamer-i për një përdorim sa më të lehtë. Nokia X30 ka ekran të pastër 6,43 FHD+AMOLED me shpejtësi rifreskimi 90 Hz që jep ngjyra më të ndritshme dhe shikim më relaksues.

Specialiteti kryesor është kamera e saj e shkrepjeve me kënd ultra të gjerë për të kapur peizazhe mahnitëse. Përveç kësaj, "Dark vision" dhe "selfie natën" ofrojnë foto dhe selfie të mprehta edhe pas perëndimit të diellit. Për më tepër, ai ka modalitetin e trekëmbëshit që aktivizohet automatikisht kur pajisja është e qëndrueshme ose e montuar në një trekëmbësh për të kapur ekspozimin e gjatë dhe shkrepjen e natës.

Nokia G60

Ai siguron një dizajn dhe veçori të qëndrueshme, të konsideruara për mjedisin. Ai mbulohet nga garancia 3-vjeçare dhe premton përmirësime të 3OS. Ai vjen me një platformë celulare snapdragon 695 5G për të ofruar shpejtësi super të shpejtë të lidhjes. Ka ekran 6,58 FHD+120 Hz i cili jep pamje mahnitëse dhe shikim super të qetë.

Një nga veçoritë më të mira është kamera e trefishtë me inteligjencë artificiale 50 MP që ndihmon në shkrepjen e shkrepjeve të detajuara ultra të gjera dhe vizionin e errët dhe Portrete me AI ditën dhe natën./CNA.al

Lajmet e fundit nga