LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga përditësimet te dizajni/ Tri arsye pse nuk duhet të blini një iPhone 14

11 Shtator 2022, 13:03, Tech CNA
Nga përditësimet te dizajni/ Tri arsye pse nuk duhet të blini
Foto ilustruese

Kushdo që mendon të blejë iPhone 14 kur të dalë në shitje më 16 shtator, ndoshta duhet ta mendojë më mirë.

Kjo për shkak se njoftimi i fundit i la disa fansa të zhgënjyer pasi nuk kishte përditësimet më thelbësore në krahasim me modelet e mëparshme.

Këtu janë tri arsye pse ndoshta nuk duhet të blini iPhone-in e fundit.

Përmirësimet janë minimale

Nëse keni një iPhone 13, pothuajse me siguri nuk ia vlen ta përmirësoni. Ndërsa disa prisnin që përditësimet në iPhone 14 të ishin më novator, shumë ishin të zhgënjyer që nuk panë ndonjë gjë jashtëzakonisht novatore në këtë version, shkruan The Sun.

Kamera

Kamera, për shembull, është një nga pjesët që më së shumti pritet të shohë një përditësim të madh, por nuk kishte.

Sensori kryesor i iPhone 14 është më i madh me pikselë dhe me një hapje më të shpejtë, por përveç kësaj, ai mbetet i njëjtë si në iPhone 13.

Ata që tashmë kanë një iPhone mund të presin deri në daljen e  iPhone 15 që pritet të prezantohet në 2023.

Dizajni ka ndryshuar

IPhone 14 ka parë disa ndryshime në dizajn në krahasim me paraardhësin e tij që jo të gjithë fansat e iPhone do t'i pëlqejnë. Ekrani tani është më i gjatë dhe më i hollë, gjë që duhet ta bëjë telefonin pak më të lehtë për t'u kapur me njërën dorë, por nuk do të jetë për shijet e të gjithëve. Ndryshimi tjetër i madh i dizajnit është prerja e re në formë pilule në vend të pikës së njohur, e cila zë më shumë hapësirë ??në ekran./ CNA.al

Lajmet e fundit nga