LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Instagram" teston veçorinë e re/ Çfarë sjell këtë herë platforma e mediave sociale

10 Shtator 2022, 19:50, Tech CNA
"Instagram" teston veçorinë e re/ Çfarë sjell
Instagram

"Instagram" po teston një veçori të re që do t'i lejojë përdoruesit të ndajnë postimet e njerëzve të tjerë në burimet e tyre.

Veçoria 'repost' u pa për herë të parë nga konsulenti i mediave sociale Matt Navarra në një video të postuar në "Twitter" nga shefi i "Instagramit", Adam Mosseri.

Në video, Mosseri përdor llogarinë e tij për të demonstruar veçorinë e Arkivit të Instagramit, por kur ai hap profilin e tij, një skedë repost është e dukshme së bashku me postimet e zakonshme, bobinat dhe skedat e fotove të etiketuara mbi rrjetën e tij.

"Instagram" ka konfirmuar që atëherë për TechCrunch se po planifikon të testojë funksionin e ripostimit me një numër të vogël përdoruesish.

"Ne jemi duke eksploruar mundësinë për të rishpërndarë postimet në Feed, ngjashëm me mënyrën se si mund të rishpërndani në Stories , në mënyrë që njerëzit të mund të ndajnë atë që rezonon me ta, dhe kështu krijuesit origjinalë të vlerësohen për punën e tyre," tha për TechCrunch një zëdhënës nga Meta./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga