LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Silvinjo flet pas shortit: Do jetë ndryshe, ja objektivi që kemi

8 Shkurt 2024, 19:31, Sport CNA
Silvinjo flet pas shortit: Do jetë ndryshe, ja objektivi që kemi

Pas shortit të Ligës së Kombeve, që vendosi Shqipërinë në grup me Çekinë, Ukrainën dhe Gjeorgjinë, ka folur edhe trajneri i kuqezinjve, Silvinjo.

“Ky është grup ndryshe nga kualifikueset e Europianit. I vështirë, janë skuadra fizike. Sigurisht i vështirë, por ndryshe nga i Europianit.

Është ndryshe, nuk dua të them më i lehtë apo i fortë. Ukraina është e fortë dhe e vështirë. Ky është grup ndryshe dhe i fortë, skuadra fizike për mënyrën se si përballojnë futbollin.

Vendi i parë? Sigurisht si objektiv po. Por më pas, sipas meje, grupi është shumë i ekuilibër dhe do të ketë ndeshje të vështira, duhet të luftojmë për çdo pikë në çdo ndeshje, që të marrim maksimumin.

Ndonjë grup tjetër? Tani që mbaroi shorti, nuk kam preferenca, mbaroi. Tani të mendojmë për Italinë”, tha  për “TV KLAN” Silvinjo pas shortit.

Lajmet e fundit nga