LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grup i fortë për Shqipërinë, sfidojmë Çekinë dhe dy kombëtare të vështira

8 Shkurt 2024, 18:40, Sport CNA
Grup i fortë për Shqipërinë, sfidojmë

Shqipëria mësoi kundërshtarët në Ligën e Kombeve. Në shortin e hedhur në Paris, kuqezinjtë janë vendosur në grup me Çekinë, Ukrainë dhe Gjeorgjinë.

Kujtojmë se Shqipëria është në Ligën B. Ndeshjet do të zhvillohen sipas sistemit vajtje-ardhje. Gjithçka do të nisë në shtator të këtij viti, ku Shqipëria do të zhvillojë dy sfidat e para, më pas në tetor do të luhen dy ndeshjet e tjera dhe në muajin nëntor do të mbyllet gjithçka me dy sfidat e fundit të grupit.

Lajmet e fundit nga