LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Milani për "pazar" te Chelsea, kuqezinjtë duan tre lojtarë

7 Shkurt 2024, 18:19, Sport CNA

Forma e dobët e treguar në kampionat këtë sezon, ka bërë që Chelsea të mendojë për një revolucion në verë, duke larguar disa nga lojtarët aktualë.

“Blutë” janë të vendosur të përmirësojnë skuadrën e tyre dhe besojnë se duhet të shesin përpara se të blejnë. Sipas “Gazzetta dello Sport”, Chelsea do të jetë në gjendje të shesë një ose dy lojtarë drejt Italisë.

Milan lakohet si klubi italian që ka vendosur nën shënjestër tre lojtarë nga londinezët për t’i veshur kuqezi.

Milan preferon Benoit Badiashile, Trevoh Chalobah dhe Carney Chukwuemeka. Ende nuk dihet nëse Chelsea do të ulet në bisedime me Milanin për këta tre lojtarë, ose më saktë, nëse do të dëshirojnë t’i shesin përfundimisht.

Lajmet e fundit nga