LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Gol nga jashtë zone, ish-mesfushori i Partizanit shënon sërish në Turqi

7 Shkurt 2024, 17:13, Sport CNA

Massanga Matondo u largua nga Partizani dhe u transferua në Turqi te skuadra e Hatayaspor dhe po shkëlqen deri më tani. Mesfushori shënoi një dopietë javën e fundit, ndërsa tani sapo ka tundur rrjetën e rradhës.

Titullar i padiskutueshëm, ai nisi nga minuta e parë ndeshjen me Basaksehir dhe në minutën e 58’ arriti të barazonte rezultatin në 1-1. Një supergol nga distance dhe festa legjitime për një nga ‘6-shit’ më të mirë të viteve të fundit në Shqipëri.

 

Lajmet e fundit nga