LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zyrtare/ Një tjetër lojtar nga Superiorja i bashkohet Jasir Asanit në Korenë e Jugut

8 Shkurt 2024, 13:51, Sport CNA

Zyrtare/ Një tjetër lojtar nga Superiorja i bashkohet Jasir Asanit

Pas largimit nga Tirana, sulmuesi Kaina Nunes, është zyrtarizuar te skuadra e Chungnam Asan FC në Korenë e Jugut, shtet ku luan edhe Jasir Asani. 

Mësohet se nga kjo shitje, klubi bardheblu ka arkëtuar 158 mijë euro.

26-vjeçari luajti në 16 ndeshje, shënoi 4 gola në gjysmën e parë të sezonit dhe tani do të vijojë karrierën në ligën e dytë të Koresë. Chungnam Asan FC e mbylli sezonin e kaluar në vendin e dhjetë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by ???????????FC Chungnam Asan FC (@asanfc2020)

Lajmet e fundit nga