LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sfidon Francën dhe Belgjikën, grup "ferri" për Italinë. Ja çfarë vendosi shorti

8 Shkurt 2024, 18:52, Sport CNA

Sfidon Francën dhe Belgjikën, grup "ferri" për

Kombëtaret euorpiane, mësuan kundërshtarët në Ligën e Kombeve, që do të startojë në shtator të këtij viti.

Në Ligën A, padyshim grupi më i fortë është A2, ku bëjnë pjesë Italia, Belgjika, Franca dhe Izraeli.

Grup interesant është edhe A1, ku bëjnë pjesë Kroacia, Portugalia, Polonia dhe Skocia.

Gjermania është pjesë e grupit A3, së bashku me Holandën, Hungarinë dhe Bosnje Hercegovina.

Grupi i fundit është A4, ku bëjnë pjesë Spanja, Danimarka, Zvicra dhe Serbia.

LIGA A
Grupi A1: Kroaci, Portugali, Poloni, Skoci
Grupi A2: Itali, Belgjikë, Francë, Izrael
Grupi A3: Holandë, Hungari, Gjermani, Bosnjë Hercegovinë
Grupi A4: Spanjë, Danimarkë, Zvicër, Serbi

Lajmet e fundit nga