Foto- Asnjë maturant nuk del në protestë/ Para Ministrisë së Arsimit vetëm gazetarë dhe operatorë

27 Qershor 2022, 11:17, Sociale CNA
Foto- Asnjë maturant nuk del në protestë/ Para Ministrisë
Foto nga Ministria e Arsimit

Pas daljes së notave të lëndës me zgjedhje, maturantët u tërhoqën nga protesta që kishin paralajmëruar se do të mbahej ditën e sotme në orën 10:00 para Ministrisë së Arsimit.

Nga pamjet e siguruara nga "LSA", duket qartë që para gosinës së ministrisë janë pozicionuar vetëm gazetarë dhe operatorë, të cilët ishin bërë gati për të raportuar protestën.

Asnjë maturant nuk doli në protestë, dhe kjo tregoi se ata kanë mbetur të kënaqur nga rezultatet e provimeve.

Ndonëse pas daljes nga testimi i lëndës me zgjedhje, ankesat për tezën e Biologjisë ishin të shumta, publikimi i rezultatit “u prishi” mendjen maturantëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga