LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ditë ‘përvëluese’/ Ja sa do të shënojë termometri për ditën e sotme

22 Qershor 2022, 08:00, Sociale CNA
Ditë ‘përvëluese’/ Ja sa do të shënojë
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me kthjellime në mëngjes në zonën perëndimore. Sipas Meteoalb gjatë ditës në verilindje do të shtohen vranësirat duke u pasuar nga reshje shiu dhe stuhi.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 15-20 gradë, ndërsa gjatë ditës variojnë nga 32 °C në veri deri në 31-35°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim veri-perendim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur.

Rajoni dhe Europa

Ishujt britanik po ndikohen nga vranësira dhe reshje shiu, ndërsa Europa Qendrore po ndikohet nga mot me diell dhe temperatura të larta, përjashtuar Ballkanin verilindor/juglindor ku kemi reshje shiu, stuhi dhe temperatura të ulëta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga