“Kapriçot” e motit/ Si do të jenë temperaturat për ditën e sotme

18 Qershor 2022, 08:01, Sociale CNA
“Kapriçot” e motit/ Si do të jenë temperaturat
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me kthjellime dhe vranësira në juglindje të pasuara nga reshje shiu dhe stuhi lokale.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 15-20 gjatë ditës 26 °C ne veri deri në 29-32°C në zonat e ulëta.

Era do të jete me drejtim Veri-Lindje me shpjetësi 10-20 m/sek dhe dallgëzim 5-6 balle ne det te hapur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga