LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër

14 Qershor 2022, 16:01, Sociale CNA
Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për nesër
Foto ilustruese

Për ditën e nesërme vendi ynë pritet të ndikohet nga kushte relativisht të qëndrueshme atmosferike.

Moti parashikohet fillimisht i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare. Nga orët e mesditës deri ato të pasdites vonë, pritet mot me kthjellime si dhe alternime vranësirash mesatare dhe hera-herës deri të dendura.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara në relievet e larta malore në zonën e jugut.

Era do të fryrë me drejtim verilindje - veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-4m/sek. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era do të fryjë me rrahje dhe shpejtësi deri në 6-10m/s.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 12 deri 28°C;

në zona e ulëta 14 deri 34°C;

në zona bregdetare 16 deri 32°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga