LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plazhi i Porto Palermos/ The Guardian: Ndër 40 plazhet më të bukura në Europë

5 Qershor 2022, 19:11, Sociale CNA
Plazhi i Porto Palermos/ The Guardian: Ndër 40 plazhet më të
Porto Palermo, Qeparo

Bregu jugor i Shqipërisë, gjithmon e më shumë po tërheq vemendjen e të huajve për bukuritë që ofron. Media britanike  “The Guardian” e ka rëndituar plazhin e Porto Palermos në Qeparo si një nga 40 plazhet më të bukura në Evropë.

‘Qeparo është një fshat magjik që ofron kombinime spektakolare ngjyrash: bluja e detit, jeshilja e kodrave dhe e bardha e shkëmbinjëve gëlqerore që dalin nga shpatet e maleve përreth. Ka shumë plazhe të fshehura, por edhe ai kryesori, i quajtur Porto Palermo, është i pazbuluar dhe i përsosur për t'u çlodhur në guralecë ose për të eksploruar gadishullin shkëmbor aty pranë, ku në krye ka një kështjellë 200-vjeçare.’- shkruan The Guardian.

Ndër plazhet më të bukura në Evropë, media britanike rendit 7 plazhe në brigjet greke, 1 në Gjermani, 6 në Spanjë, 5 në Portugali, në Holandë, në Francë, në Turqi, në Itali si dhe në Kroaci./CNA.al

Lajmet e fundit nga