LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I nxehti ‘përvëlon’ Shqipërinë/Ja sa do të shënojë termometri gjatë ditës së sotme

5 Qershor 2022, 08:07, Sociale CNA

I nxehti ‘përvëlon’ Shqipërinë/Ja sa do të

Vendi ynë do të jenë në dominimin e masave ajrore të qëndrueshme dhe shumë të nxehta, të cilat do të sjellin temperatura shumë të larta.

Sipas Meteoalb, pjesa më e madhe e territorit do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët, por parashikohet që pasditja të sjellë kalime të pakta dhe të përkohshme vranësirash.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 13 deri në 37 gardë, sipas Meteoalb.

Era do të fryjë e lehtë, mesatare në det me shpejtësi 40km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2-3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga