“Kapriçot” e motit/ Si parashikohen të jenë temperaturat për sot?

13 Qershor 2022, 07:56, Sociale CNA
“Kapriçot” e motit/ Si parashikohen të jenë
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës, pasdite vranësirat do të marrin zhvillim duke u pasuar nga reshje lokale në veri dhe zonën qendrore.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 14-18 gjatë ditës 25 °C në veri deri në 29-31°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim veri-lindje me shpejtësi 8-12 m/sek dhe dallgëzim 3 - 4 ballë në det të hapur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga