LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rrebeshe, rrufe dhe breshër/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

9 Qershor 2022, 17:53, Sociale CNA
Rrebeshe, rrufe dhe breshër/ Çfarë parashikojnë
Foto ilustruese

Paqëndrueshmëria e motit që ka përfshirë vendin do të vijojë edhe ditën e premte. Moti parashikohet më i vranët, me interale të shkurtra me diell.

Reshjet e shiut parashikohen të herëpashershme me intensitet të ulët deri mesatar në formën e shtrëngatave në pjesën më të madhe të territorit. Nisur nga orët e para të mëngjesit deri në orët e mesditës përgjatë ultësirës perëndimore reshjet me intensitet mesatar deri të lartë në formën e rrebesheve me rrufe, aty ku do të krijohen kushtet breshër lokal.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era do të fryjë nga juglindja dhe veriperëndimi mesatare dhe lokalisht e vrullshme në momentet me shtrëngata. Valëzim në dete pritet të jetë  i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 12 deri 22°C

në zona e ulëta 14 deri 27°C

në zona bregdetare 16 deri 27°C./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga