Temperaturat deri në 37°C/ Moti për ditën e sotme

6 Qershor 2022, 08:03, Sociale CNA
Temperaturat deri në 37°C/ Moti për ditën e sotme
Moti

Gjatë ditës së sotme do të vijojë moti i kthjellët dhe i nxehtë në të gjithë vendin, por duke ju afruar pasdites pritet grumbullim i vranësirave duke gjeneruar shira në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore si edhe zona të izoluara në qendër të territorit.

Sipas Meteoalb, parashikohet që mbrëmja dhe nata të risjellin kthjellimet në territor. Temperaturat e ajrit do të mbeten sërish të larta në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 37°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 2 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga