LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mëngjesi nis me 20 gradë dhe maksimalja deri në 33 gradë/ Moti, 7 qershor 2022

7 Qershor 2022, 08:11, Sociale CNA

Mëngjesi nis me 20 gradë dhe maksimalja deri në 33 gradë/

Vendi ynë gjatë paradites do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura në zonat malore të pasuara nga stuhi dhe reshje shiu lokale.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 17-20, gjatë ditës 30 °C në veri deri në 33°C në zonat e ulëta.

Era do të fryjë me drejtim veri-perëndim me shpejtësi 8 m/sekond dhe dallgëzim 2-3 ballë në det.

Ishujt britanikë, skandinavia, do të jenë me vranësira dhe reshje shiu, ndërsa gadishulli Iberik do të jetë me kthjellime, edhe gadishulli i Ballkanit do të jetë me vranësira dhe reshje shiu lokale./CNA.al

Lajmet e fundit nga