LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

14 Qershor 2022, 08:04, Sociale CNA
Rriten temperaturat/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës. Sipas Meteoalb, pasdite vranësirat do të pasohen nga reshje shiu dhe stuhi në zonat malore dhe jug të vendit.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 15-19 gradë, ndërsa gjatë ditës arrijnë deri në 27 gradë C në veri, deri në 27-32°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim veri-lindje me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga