LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rriten sërish temperaturat/ Moti për ditën e sotme

16 Qershor 2022, 08:07, Sociale CNA
Rriten sërish temperaturat/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me kthjellime në bregdet dhe vranësira mesatare në zonat malore dhe juglindje.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 16-22 gjatë ditës  28 °C në veri deri në 31-34°C në zonat e ulëta.

Kthjellime dhe vranësira, parashikimi i motit për sot! Temperaturat arrijnë në 33 gradë

Era do të jete me drejtim Veri-Perendim me shpjetësi 10-12 m/sek dhe dallgëzim 3-4  ballë në det të hapur .

Rajoni dhe Europa

Gadishulli skaninav dhe ishujt Britanike po ndikohen nga vranesira dhe reshje shiu, ndersa mesdheu perendimor po ndikohet nga i nxheti afrikan duke mbajtur mot me diell dhe temperatura te larta, gadishulli I ballkanit vijon te jete me vranesira reshje shiu dhe temperatura me te uleta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga