LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Temperatura deri në 32 gradë Celsius/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

17 Qershor 2022, 07:58, Sociale CNA

Temperatura deri në 32 gradë Celsius/ Parashikimi i motit për

Vendi ynë do të jetë me kthjellime në mëngjes, gjatë ditës vranësira do të shtohen duke u pasuar nga reshje shiu dhe stuhi në zonat malore dhe zonën qendrore, mesatare në zonat malore dhe juglindje.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 14-20 °C gjatë ditës 27 °C në veri deri në 29-32°C në zonat e ulëta.

Era do të jetë me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8-10 m/sek dhe dallgëzim 3-4 ballë në det të hapur.

Lajmet e fundit nga