Termometri “nuk njeh” ulje/ Si parashikohen temperaturat për javën e ardhshme

26 Qershor 2022, 16:06, Sociale CNA
Termometri “nuk njeh” ulje/ Si parashikohen temperaturat për
Foto ilustruese

Vendi javën e ardhshme do të ketë ndikimin e masave ajrore të nxehta. Këto masa do të sjellin orë të gjata me diell dhe rritje temperaturash, veçanërisht në mesjavë.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon vranësira në mesditë, në male, që lokalisht do të sjellin shi të dobët.

Era do të fryjë nga juglindja e perëndimi e lehtë e mesatare në bregdet, ndërsa valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2 dhe 3 ballë./ B.A. – CNA.al

Termometri “nuk njeh” ulje/ Si parashikohen temperaturat për

Lajmet e fundit nga