Ditë “përvëluese”/ Ja sa do të shënojë termometri për ditën e sotme

26 Qershor 2022, 08:04, Sociale CNA
Ditë “përvëluese”/ Ja sa do të shënojë
Foto ilustruese

Vendi ynë do të jetë me diell përgjatë bregdetit dhe kalime të pakta vranësirash në zonat malore në orët e pasdites.

Temperaturat e ajrit në mëngjes parashikohen 17-21 gradë celcius, ndërsa gjatë ditës 34 gradë celcius në veri dhe deri në 33-37 gradë C në zonat e ulëta dhe ato bregdetare.

Era do të jetë me drejtim veri-perëndim me shpejtësi 7 m/sek dhe dallgëzim 3 ballë në det të hapur./ CNA.al

Lajmet e fundit nga