Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për fundjavën

24 Qershor 2022, 17:27, Sociale CNA
Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për fundjavën
Foto ilustruese

Vendi këtë fundjavë do të ketë ndikim të masave të qëndrueshme të ajrit. Këto do të sjellin mot të kthjellët në mëngjes por në mesditën e pasditen e ditës së shtunë, me vranësira shtresore.

Në zonat malore do të marrin zhvillim dhe lokalisht do të pasohen nga reshje shiu.

Ditën e dielë, moti përgjithësisht parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në male.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se era do të fryjë nga verilindja e veriperëndimi e lehtë dhe mesatare në bregdet.

Valëzimi në dete i forcës 2 dhe 3 ballë, ndërsa temperaturat nuk do të pësojnë luhatje të ndjeshme./ B.A. - CNA.al

 

Lajmet e fundit nga